дома тагови ТАВ

таг: ТАВ

Гевгелиско Прдејци доби опремен Младински дом за организирање јавни настани (фото)

Населеното место Прдејци во општина Гевгелија доби нов и опремен Младински дом. Синоќа во присуство на голем број граѓани но и гости, градоначалникот на...

Почна да се гради водоснабдителен систем во Гечерлија општина Босилово, треба да биде готов за три месеци

Жителите на населеното место Гечерлија во општина Босилово до почетокот на летото треба да добијат квалитетно водоснабдување, откако денес на терен почнаа работите за...

Илиев го доби Договорот од ТАВ од 300 илјади евра за изградба на фекална канализација во Конче

Градоначалникот на Конче Благој Илиев го доби Договорот за доделување средства од програмата на ТАВ во висина од 300 илјади евра со кои во...

Јанев го доби Договорот од ТАВ во висина од 422 илјади евра за водоснабиделни системи во Дукатино и Тибичино

Првиот човек на општина Василево Марјан Јанев го прими Договорот за финансиска средства од ТАВ програмата за реализација на инфраструктурни проекти во општината што...

Радовиш ќе го гради локалниот пат покрај Радовишка река, одобрени се 23 милиони денари

Градоначалникот Герасим Конзулов го потпиша договорот за одобрување на средствата во износ од 23 милиони денари со кој ќе се гради локалниот пат покрај Радовишка...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Разнопромет АС – Струмица со ,,Роденденска недела“ и попуст на 40...

Од 22 до 27 јули струмичката компанија Разнопромет АС ја спорведува традиционалната „Роденденска недела“ при што нуди попуст на околу 40 илјади артикли кои...