дома тагови плажи

таг: плажи

Општина Дојран набави пловен багер за да го чисти езерото од отпад на местата каде има плажи (фото и...

Општина Дојран со средства од ЕУ обезбедени од Програмата за прекугранична соработка со соседна Грција, набави сувоземено-пловен багер ,,Амфибија’’ за собирање на отпад ....

Ќе се чисти крајбрежјето на Дојранското езеро, општина Дојран чека понуди по објавениот тендер

Општина Дојран минатиот месец објави тендер за ангажирање фирма за чистење на крајбрежјето на Дојранското езеро кое треба да се реализира во наредните 3...

Новите плажи во Дојран нема да се издаваат под концесија, ќе биде слободни за гостите, рече градоначалникот Ангов

Новата две плажи кои се со вкупна должина од околу 300 а широки по 20 метри што се протегаат од Елем до Фук Так...

Фото – Плажите во Дојран полни со посетители од земјава но и туристи од Србија – се бара место...

Во Дојран ,, врие’’ од гости, На плажите во централното градско подрачје речиси нема слободно место или лежалка за плажирање. Топлото време, местоположбата на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...