дома тагови Пиперево

таг: Пиперево

Две малолетни момчиња загинаа во несреќа што се случи на реката Струмица кај мостот меѓу Добрејци и Пиперево

Две малолетни момчиња на возраст од 14 и 15 години од населените места Пиперево и Добрејци починаале во несреќа што се случила  пред мостот...

Заради пандемијата со коронавирус се потешко оди пласманот на пролетната зелка во странство, тврдат откупувачите

Поради светската пандемија со коронавирус, пласманот на пролетната зелка на пазарите од поранешна Југославија но и кон земји од источна и средна Европа се...

Едно лице од Пиперево загина а две се повредени во директен судар на патнички возила на патот кон Добрашинци

Едно лице загина на лице место а други две се повредени во тешката сообраќајка што попладнево се случи на патот кон населеното место Добрашиници...

Фото: После полноќ пожар пеплоса семејна куќа во струмичко Пиперево – нема повредени

Огромна матријална штета предизвика пожарот кој избувна синоќа во еден часот после полноќ во семејна куќа во населеното место Пиперево општина Василево. Изгорени се...

Општина Василево почна со изградба на три улици во Пиперево, деновиве ќе се асфалтираат

Во населеното место Пиперево почнаа работите за асфалтирање на три улици кои ќе се работат со средства од Буџетот н аопштината согласно годиншнава  Програма...

Градоначалникот Марјан Јанев од понеделник на средби со жителите од општина Василево за заедничко креирање на Буџетот за 2020...

Градоначалникот на општина Василево Марјан Јанев од понеделник, 11.11.2019 година започнува со посета на населените места и средби со граѓаните, заради планирање на Буџетот...

Општина Василево воведува организирано собирање на отпадот од сите домакинства во 6 населени места каде постави контејнери

Советот на општина Василево на последната седница на предлог на ЈП ,,Турија’’ ја донесе одлуката за организирано собирање на отпад од домакинства од шест...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Јапонија и понатаму ќе го помага македонското здравство, кажа амбасадорот Севада...

Aмбасадорот на Јапонија во земјава Хиронори Савада беше во посета на општина Гевглеија каде пред една година донираа нов рентген апарарат вреден 60 698...