дома тагови Лиле Танчева

таг: Лиле Танчева

Гевгелиски „Мултус“ промовираше Дигитален прирачник за нештата кои не ги знаеме за нашето виртуелно однесување а треба да се...

Центарот „Мултус“ од Гевгелија го промовираше Дигиталниот прирачник за  „Нешта кои можеби не ги знаеме за нашето виртуелно однесување“ со кој сака младите да...

Премиера на филмот „Една пилула плус – еден килограм минус“ кој отсликува пример на медиумска манипулација (видео)

Краткиот, средношколски филм „Една пилула плус - еден килограм минус“ е најновата и последна активност на Центар Мултус од Гевгелија ја третира темата за...

Медиумска диверзија претставена на Регионалниот собир за Отпор кон дезинформации во Нови Сад – Србија

Центар за едукација, култура и активизам ,,Мултус’’ од Гегелија деновиве присуствуваше  на Регионалната конференција за отпор кон дезинформации и говор на омраза што се...

Гевгелиски Мултус и Диверзија со сатирично видео како не треба да изгледа една предизборна кампања (ВИДЕО)

Центарот за едукација, култура и активизам ,,Мултус’’ од Гевгелија заедно со Регионалниот центар за одржлив развој, во рамките на проектот ,,Медиумска диверзија’’ објавија хумористично...

Млади од Струмица, Гевгелија и Тетово преку Еразмус + стекнуваа искуства за социјално претприемништво во Полска

Преку програмата Еразмус+, оранизиран од http://www.yowopoland.org/, и партнерската организација од Македонија  Youth Empowerment Association - YEA Macedonia - @yeamkd, Мила Младенова од Струмица, Лилјана...

Гевгелиски Мултус објави видео ,,Ѓубре експерти’’ за тоа како се спинува одредена вест ! (видео)

Во рамките на проектот ,,Медиумска Диверзија’’,  Центар за едукација култура и активизам ,,Мултус’’ од Гевгелија заедно со партнерот Регионален центар за одржлив развој од...

И Чак Норис испаничен, затоа медиумите не смеат да шират паника и лаги во ова време, ново видео на...

Граѓанското здружение ,,Мултус’’ од Гевгелија објави ново видео во рамките на проектот ,,Сите вистини на веста’’ и предупредува дека во ова чувствително време на...

Се што е на интернет не значи дека е вистина, оти и гатачите кажуваат ,,вистина’’, Мултус од Гевгелија со...

Граѓанското здружение ,,Мултус’’ од Гевгелија објави ново сатирчно видео со кое упатува порака, дека секоја вест на интернет не значи дека е вистинска и...

,,Спин Понг, Нема Ваздух’’ – Ново видео на Мултус од Гевгелија за медиумска писменост како се спинуваат вести !

Во рамките на проектот ,,Сите вистини на веста’’ кој го спроведува Здружението Мултус од Гевгелија, објавено е е второто видео кое упатува предупредување кај...

Не наседнувајте на вести со бомбастични наслови тие се за кликови, Мултус од Гевгелија со видео за ,,Сите вистини...

,,Не наседнувајте на вести со бомбастични наслови како што се Шокантно, Скандалозно, бидејки тие се за привлекување кликови и за да заработат пари а...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...