дома тагови Ивица Илиев

таг: Ивица Илиев

Радовиш ги избра најдобрите и најуспешни спортисти, екипи и тренери на општината за 2019 тата

Општина Радовиш ги прогласи најуспешните и најдобрите во спортот за минатата година. На традиционалната манифестација ,,Избор на спортист’’ беа доделени наградите и плакетите за...

Радовишани го искачија и Пелистер во Битола, ја збележаа петата победа и држат чекор за Плеј офф (видео од...

Ракометарите на Радовиш забележаа значајна победа во борбата за висок пласман ова сезона. На гостувањето во Битола го добија Пелистер со 24:22 во натпревар...

По пет кола ракометарите на Радовиш најефикасни во Супер лигата, го надиграа и Металург 2 во чија мрежа паднаа...

Ракометарите на Радовиш ја забележаа и третата победа во Супер лигата со што држат чекор на врвот од прволигашката табела. Пред своја публика до...

Ракометарите на Радовиш со победа ја започнаа новата сезона – Шоу на Ивица Илиев, постигна дури 15 гола (видео)

Ракометарите на Радовиш со победа ја започнаа новата првенствена сезона од македонската  Суперлига. Во првото коло со 32:28 радовишани на свој терен го совладаа...

Ивица Илиев најефикасен во првенството верува дека РК Радовиш ќе остане во Супер лигата

Ракометарот на Радовиш Ивица Илиев е најефикасниот играч во суперлигашкото ракометно натпреварување во земјава. На едно коло до крајот на првиот дел од првенството,...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...