дома тагови ЖФК Тиверија

таг: ЖФК Тиверија

Зетов избран за млад спортист на Струмица за 2021, на врвот и Галабовска и Гудев

Кошаркарот на второлигашот  Струмица Димитар Зетов кој има 16 години е прогласен за најдобар млад спортист на општина Струмица з аминатата година. Зетов кој...

Одбојкарите на Струмица први, пандевци втори а тиверијанки трети на изборот за најдобра екипа за 2021

Актуелниот Шампион и носител на двојната круна но и лидер во новата сезона, одбојкарскито состав на Струмица 47@72 со максимален број пеони се избрани...

Владо Милев, Томислав Илиев и Викторија Недева избрани за најдобри спортисти на Струмица за 2021

Одбојкарот Владо Милев е избран за најдобар спортист на општина Струмица за минатата година. Со својата екипа тој е актуелен Шампион и освојувач на...

Струмичка Тиверија девет пати ја тресеше мрежата на Топ Гол во Битола и стана лидер на табелата

ЖФК Тиверија од Струмица во рамките на 8 то првенствено коло славеше убедлива победа во Битола против Топ Гол. Струмичанки девет пати ја тресеа...

Ристовска нов Претседател на ЖФК Тиверија Струмица, најави Шампионска титула следната сезона

25 годишната Александра Ристовска која е долгогодишен член на ЖФК Тиверија, капитен на сениорскиот тим и тренер на младите надежи на Тиверија добива нова...

Алчевски избран за млад спортист на Струмица за 2020 а ЖФК Тиверија ги понесе наградите за тренер и екипа

Чуварот на мрежата на Академија Пандев и член на младинските фудбалски репрезентации на Македонија Марко Алчевски е прогласен за најдобар млад спортист на Струмица...

Владо Милев избран за спортист на Струмица за 2020, кои се останатите во сениорска конкуренција !?

Одбојкарот на Џио Струмица Владо Милев ја понесе титулата Спротист на Струмица за минатата година. Тој на прогласувањето на најуспешните во струмичкиот спорт за...

АМС го номинираше Горан Пандев за спортист а Сара Велкова за млада спортистка на Македонија за 2020

Агенцијата за Млади и Спорт (АМС) ги објави номинациите за најдобрите на спортски план за 2020 година. Во номинациите се и двајца струмичани и...

ЖФК Тиверија со победа го почна пролетниот дел од првенството, во Кочани постигнаа дури 17 голови и се најефикасен...

Женскиот фудбалски тим од Струмица - Тиверија со победа го стартуваше пролетниот дел од првенството. На гостувањето кај Кочани забележаа убедлива победа од 17:0...

Британската амбасадорка Галивеј со синот и ќерката играше фудбал со девојките на Тиверија и повика на родова еднаквост во...

Британската амбасадорка Рејчел Галовеј како и преставници од британската амбасада  во земјава, ги посетија фудбалерките на ЖФК ,,Тиверија’’ во Струмица кои тренираа на стадионот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Регулаторна одлучи: Од полноќ поевтинуваат бензините, дизелот не

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 1,50 ден/лит, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката  од 01.12.2022 година. Со тоа...