дома тагови ЖФК Тиверија

таг: ЖФК Тиверија

АМС го номинираше Горан Пандев за спортист а Сара Велкова за млада спортистка на Македонија за 2020

Агенцијата за Млади и Спорт (АМС) ги објави номинациите за најдобрите на спортски план за 2020 година. Во номинациите се и двајца струмичани и...

ЖФК Тиверија со победа го почна пролетниот дел од првенството, во Кочани постигнаа дури 17 голови и се најефикасен...

Женскиот фудбалски тим од Струмица - Тиверија со победа го стартуваше пролетниот дел од првенството. На гостувањето кај Кочани забележаа убедлива победа од 17:0...

Британската амбасадорка Галивеј со синот и ќерката играше фудбал со девојките на Тиверија и повика на родова еднаквост во...

Британската амбасадорка Рејчел Галовеј како и преставници од британската амбасада  во земјава, ги посетија фудбалерките на ЖФК ,,Тиверија’’ во Струмица кои тренираа на стадионот...

ФФМ ги избира најдобрите во фудбалот: Тренчовски, Дориев, Панчурова и Јованов во конкуренција – ГЛАСАЈТЕ !

И оваа година Фудбалската Федерација на Македонија го организира традиционалниот гала настан – Најдобрите во Македонскиот Фудбал за сезона 2018/19. Ќе се прогласуваат најдобрите во...

Видео – ЖФК Тиверија со 14 гола против Кочани ја почна сезоната, Истатов од Дојран и Плачковица од Радовиш...

Стартуваше женскиот фудблски шампионат . Викендов се одигра првото коло кое беше во знакот на ЖФК Тиверија од Струмица која на свој терен ги...

Југоистокот и ова сезона со три екипи во Првата женска фудбалска лига, во Струмица, Дојран и Радовиш ќе има...

Деновиве во просториите на ФФМ се изврши ждрепка за првото првенствено коло од прволигашкиот женски фудбалски шампионат на Македонија. И ова сезона Првата лига...

Кои клубови од Југоистокот добија спортски ваучери и во колкави износи преку Агенцијата за млади и спорт

Агенцијата за млади и спорт ја објави официјалнта листа со спортските клубови кои може да добијат средства од приватните компании преку ваучер системот што...

Во сабота ,,Вера’’ организира хуманитарна трка за лекување на екс фудбалерот Јанев и порачува ,,Сите заедно за Томе’’

Здружението за помош и подршка на лицата со даунов синдром ,,Вера’’ од Струмица во сабота на 22 јуни  организира хуманитарна трка ,,Трчаме заедно за...

Кадетките и младинките на ЖФК Тиверија од Струмица без пораз станаа Шампионки – ги кренаа фудбалските трофеи ( ФОТО...

Она што не им успеа на сениорките го направија младинските погони на ЖФК Тиверија од Струмица докажувајки дека во овој град професионално се работи...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...