дома тагови еко акција

таг: еко акција

Активисти на Changemakers4all од Гевгелија, го чистеа локалитетот Динќут и порачаа ,,Промени се’’ (фото)

Под мотото ,, Промени се’’ активисти на здружението ,,Changemakers4all’’ од Гевгелија  денеска на празникот 11 Октомври, како што наведоа РЕВОЛУЦИОНЕРНО го чистеа локалитетот Динќут...

Гевгелија треба да биде чиста и зелена, кажа Поцков на денешната еко акција а утре Changemakers4al со акција за...

По повод Меѓународниот ден за намалување на уништување на природата денес во Гевгелија се одржа еко акција за чистење на зелените појаси на повеќе улици...

Британската амбасадорка Галовеј се фотографираше и делеше подароци на учениците во Струмица кои собираа пластични шишиња

Британската амбасадорка во земјава Рејчел Галовеј која е во работна посета на општина Струмица, ги поздрави струмичките основци кои денес се вклучија во еко акцијата...

Младите гевгеличани ја собраа пластиката што се рециклира од Илинденска и засадија палми – најдобри ОУ Крсте П. Мисирков

Учениците од ООУ  Крсте Мисирков од Гевгелија се победници на едукативната еко акција што ја организираше здружението на граѓани ChangeMakers4all во населбата ,,Илинденска’’ каде...

Три училишни тима од Гевгелија преку акција ќе собираат пластика од Илинденска за да ја продадат и купат дрвца...

Здружението ,,Changemakers'' од Гевгелија  утре ќе спроведе едукативна акција за чистење на отпадот на која ќе се приклучат млади гевгеличани кои ќе бидат поделени...

Вработени во Општина Богданци и комуналното заедно со ученици и граѓани го чистеа фрлениот отпад кон локалната депонијата

Вработените во Општина Богданци предводени од градоначалникот Блаже Шапов заедно со членови од Советот, вработените од ЈП ,, Комунална Чистота'', средношколци од СОУ,, Богданци''...

Новоселчани го собраа ѓубрето кај Колешинскиот водопад и браната Новоселка и побараа одговорност и грижа од сите

На иницијатива на градоначалникот на Ново Село - Никола Андонов денеска се спроведе општинска еко акција за чистење на крајбрежјето на браната ,,Новоселка'' но...

Градоначалникот Сашо Поцков го чистеше Армискиот парк и ги повика сограѓаните да дадат свој придонес за чиста и зелена...

Вработени во општина Гевгелија заедно со градоначалникот Сашо Поцков но и од  тамошното комунално претпријатие, граѓани, еко акивисти и планинари од Гевгелија  учествуваа во...

Собрано ѓубрето од Сифулајка кај Гевгелија – Промени се, порачаа еко активистите кои со точаци дојдоа да чистат (фото)

Промени се ! Ова е пораката што ја упатија гевгеличани кои го чистеа излетничко рекреативното место Сифулајка во организација на здружениеот ,,Changemakers4all'' од Гевгелија....

Гевгеличани објавија и видео како беше еко акцијата и забавата за чист и среден Вардарски рид

Здружението Changemakers4all од Гевгелија објави кратко видео од еко акцијата пред десетина недела дена, кога гевгеличани  беа дел од еко акцијата и забавата на Вардарски рид....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

На Цареви кули приведени двајца жители од Василево, кај едниот пронајдена...

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед...