дома тагови еко акција

таг: еко акција

Членови на ЗПСК Кожуф од Гевгелија го чистеа отпадот од Сифулајка до над Смрдлива вода (ФОТО)

”Уживајте ја природата  и секој престој во неа по разни поводи нека биде достоен”. Вака апелираа членовите на ЗПСК Кожуф од Гевгелија кои викендов го...

ЗСК Југоисток со видео како се чистеше над Струмица во кој се вклучија голем број граѓани !

ЗСК ,,Југоисток'' од Струмица направи видео од еко акцијата што денеска се реализираше над Струмица. Според планот се чистеше на локалитетот Чам чифлик и...

ФОТО: Стотици ќеси отпад се собраа од излетничките места во Василево, Ново Село и Босилово каде се садеше и...

Во рамките на акцијата,, Чисти ридови за сите’’ денеска се чистеше и во општините Василево и Ново Село а во општина Босилово освен што...

Над еден тон пластичен отпад кој се рециклира се собра во Општина Босилово, во акцијата пластика за садници !

Околу 1200 килограми пластичен отпад што се рециклира се собра во акцијата што ја реализираше општина Босилово меѓу жителите а за возврат им додели...

Нова еко акција на младите од радовишко Калуѓерица, посадија 150 дрвца во кругот на манастирот ,,Исус Христос’’ (фото)

Момците од радовишко Калуѓерица кои во декември садеа чемпреси, црн бор и багреми во и околу населеното место, денеска реализираа уште една акција за озеленување...

Комуналец исчисти околу 100 мини депонии во Струмица – собрани се 120 кубни метри отпад (фото)

Викендов струмички ,,Комуналец’’ ја релизираше летната ЕКО акција во која според објавеното на ФБ исчистени се околу 100 тина мини депонии во општината а...

Трактори со ѓубре наполнија струмичани со екоакцијата ,,Чисти ридови за сите’’ и апелираа да не се загадува (фото)

Околу 200 струмичани денеска учествуваа во еко акцијата ,, Чисти ридови за сите’’ што се реализираше по две локации кон Чам чифлик над Струмица...

Во недела граѓанска акција за чисти ридови над Струмица, ќе се собира ѓубрето по две локации

Еко акцијата што ја иницираше ВК Актив од Струмица а требаше да се реализира минатитов викенд но се одложи заради дожд и снег, како...

Во недела закажана еко акција ,,Чисти ридови за сите’’ ќе се чистат трим патеката и патот кон Чам Чифлик...

Велосипедскиот клуб “ВК Актив” од Струмица најави дека во недела на 21 март организира еко акција ,,Чисти ридови за сите“ со која ќе се...

Активисти на Changemakers4all од Гевгелија, го чистеа локалитетот Динќут и порачаа ,,Промени се’’ (фото)

Под мотото ,, Промени се’’ активисти на здружението ,,Changemakers4all’’ од Гевгелија  денеска на празникот 11 Октомври, како што наведоа РЕВОЛУЦИОНЕРНО го чистеа локалитетот Динќут...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Судиски бандитизам – денешното сценарио во Голема Речица е за Оскар,...

Денешното судиско сценарио ќе беше номинирано за Оскар. Вака реагираат од ФК Детонит Плачковица од Радовиш по денешниот натпревар во Голема Речица каде претрпеа...