дома тагови Дрнка.МК

таг: Дрнка.МК

И Чак Норис испаничен, затоа медиумите не смеат да шират паника и лаги во ова време, ново видео на...

Граѓанското здружение ,,Мултус’’ од Гевгелија објави ново видео во рамките на проектот ,,Сите вистини на веста’’ и предупредува дека во ова чувствително време на...

Taневски: Против Работнички одиме на поволен резултат, пандевци се најорганизиран клуб и императив е да се работи за Горан

Екипата на Академија Пандев од синоќа е во Скопје во пресрет на денешниот меч против Работнички на кој ќе дебитира новиот стратег Александар Таневски...

Групацијата ,,Novomatic’’ секој месец бара ,,Ново име’’ млад талент за кој ќе гласа јавноста и ќе го поддржи до...

Групацијата  ,,Novomatic’’ во која членуваат компаниите Адмирал, Астра и Казино Фламинго Хотел оваа 2020 та година го отпочнаа проектот ,,Ново име’’ преку кој младите...

Се што е на интернет не значи дека е вистина, оти и гатачите кажуваат ,,вистина’’, Мултус од Гевгелија со...

Граѓанското здружение ,,Мултус’’ од Гевгелија објави ново сатирчно видео со кое упатува порака, дека секоја вест на интернет не значи дека е вистинска и...

Тони Атанасов ќе ги предводи пандевци против Шкупи, Тренчовски најверојатно координатор во клубот

По оставката на Југослав Тренчовски од функцијата шеф на стручниот штаб на Академија Пандев, раководството на клубот одлучи екипата во реванш дуелот против Шкупи...

Станковска заминува од Струмица Жени, убедена е дека тимот и без неа ќе игра за титула иако се дебитанти

Либерото на ОК Струмица Жени Стефани Станковска заминува од клубот. Завчера против Виктори Волеј го одигра последниот првенствен меч за дебитантот, кој сигурно чекори...

Влатко Иљачев од Богданци кандидат за победник на ,,Ново име’’, ако победи сака да сними албум, еве како да...

27 годишниот Влатко Иљачев од Богданци претендира да биде победник на интернет платформата ,,Ново име’’ на групацијата ,,Новоматик’’ и паричната награда да ја искористи...

КБК ,,Тим Зоран’’ од Струмица на Европски Куп во Хрватска, Спасов очекува медали од кикбокс надежите

Кикбоксери од клубот „Тим Зоран“ од Струмица ќе ја преставуваат Македонија на Европскиот Куп „Карловац Опен 2020“ каде ќе земат учество околу 2000 млади натпреварувачи...

,,Спин Понг, Нема Ваздух’’ – Ново видео на Мултус од Гевгелија за медиумска писменост како се спинуваат вести !

Во рамките на проектот ,,Сите вистини на веста’’ кој го спроведува Здружението Мултус од Гевгелија, објавено е е второто видео кое упатува предупредување кај...

Се надевам дека ќе допреме до срцата низ Европа, вели Васил Гарванлиев кој ќе ја преставува Македонија на Евросонгот...

Струмичанецот Васил Гарванлиев кој лани беше дел од евровизискиот тим на Македонија со песната ,,Proud’’ на Тамара, ќе биде годинашниов македонски преставник на Евросонгот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Фирмите за организација и поддршка на настани, бараат Владата да им...

Фирмите за организација, реализација и поддршка на настани заедно со ТВ и филмските продукции, кои се организираа во здружение побараа од Владата помош за...