дома тагови Дефиле на близнаци

таг: Дефиле на близнаци

Во Радовиш дефиле на 220 близнаци кои носеа идентична облека (фото)

Вкупно 220 близнаци млади и стари облечени во идентична облека, продефелираа по радовишките улици во рамките на одбележување на патронот на Радовиш ,, Св...

Под мотото ,,Да се слави животот, да се слави радоста“ во Радовиш дефиле на 140 близнаци кои носеа идентична...

Вкупно 140 близнаци млади и стари облечени во идентична облека, продефелираа по радовишките улици во рамките на манифестацијата  „Близнаци сме – посебни сме“. Манифестацијата...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...