дома тагови Герасим Конзулов

таг: Герасим Конзулов

Радовишко Ињево доби нов лик со новите асфалтирани улици за кои жителите отстапуваа простор од имотите да се изградат...

Радовишко Ињево деновиве доби две нови асфалтирани улици. Станува збор за улици со ширина од пет метри но и тротоари со бехатон. Првиот човек...

Конзулов: Отвораме перспективи за развој на планинскиот туризам, се пробива пат до ,,Добра” на Плачковица (видео)

Почна изградбата на локалниот патен правец од планината Плачковица од хотелот Бел Камен до месноста Добра во функција на развој на планинскиот туризам. Новата...

Во општина Радовиш ќе се менуваат старите улични со нови еко ЛЕД светлики и со уличното ќе управува фирма...

Општина Радовиш склучи договор за јавно приватно партнерство со ,,Интеренерго ДООЕЛ од Скопје која како ,,ЕСКО’’ фирма во наредните месеци ќе изврши замена на...

Општина Радовиш со инфраструктурни проекти во Аликоч, Парналија, Коџалија (фото)

Работните активности во селата Прналија и Аликоч се при крај каде што се комплетира проектот за изградба на 17 улици во 6 села –...

Полицијата од Радовиш фати дрвокрадец како превезува огревни дабови дрва во товарно возило без документи

Радовишката Шумска полиција во акција со службеници од Полициската станица од овој град, на патот Радовиш – Владевци фатиле жител од струмичко Сушево како...

Ако нема од државата, гасоводот во Радовиш ќе го градиме со наши пари, вели Конзулов кој се надева дека...

Откако го изработи основниот проект за секундарна дистрибутивна гасоводна мрежа, општина Радовиш работи на обезбедување средства за изградба на истата, која ќе се приклучи...

Се асфалтираат 7 км од патот Плачковица-Радовиш, Конзулов очекува поврзување со Штип и отворање кампинг кај ,,Добра’’

Деновиве почна да се асфалтира делница од седум километри од постоечкиот патен правец од планината Плачковица кон Радовиш кој е во лоша кондиција. Станува...

Фатен радовишанец со крадени дрва од Плачковица, ќе има контроли и по дворовите за да се утврди како дрвата...

На влезот во Радовиш од кај планината Плачковица на улицата ,,Коџа баир’’ денеска е фатен дрвокрадец како пренесува околу 2 кубика буково огревно дрво...

Коритото на река Сушица во Радовиш за една година ќе добие нов лик, изведувачот ставен во функција

Најдоцна до април идната година, коритото на реката ,,Сушица’’ во Радовиш треба да биде регулирано и уредено, за да во иднина се спречи излевањето...

На приватен имот на радовишанец откриени бесправно исечени огревни дрва, полицијата најави пријава

Вчера радовишката полиција во соработка со вработени од шумската полиција откри огревни дрва на приватен имот кои биле бесправно сечени, соопшти СВР Струмица. Огревните...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...