дома тагови Герасим Конзулов

таг: Герасим Конзулов

Конзулов засади дрвце во паркот на ридот и ги замоли радовишани да се грижат за природата

Првиот човек на општина Радовиш Герасим Конзулов заедно со активисти на Црвениот крст засадија дрвце во градскиот парк на ридот како симбол за обнова...

Радовиш објави линк но и броеви за да се пријави проблем во надлежност на општината

Општина Радовиш деновиве на својата веб страна воведе посебен линк за пријавување проблем што е во нивна надлежност а паралелно објави и телефонски броеви...

Советник од Партијата на турците (ТХП) во Радовиш ќе дејствува надвор од владеачкото мнозинство

Советникот Јашар Сулејман од Партијата за Движење на Турците ја напушти владеачката коалиција во Советот во Радовиш. Ова партија денеска со соопштение излезе со...

Градоначалникот Конзулов додели 13 таблет компјутери на ученици од ОУ “Никола Карев” во Радовиш

Првиот човек на општина Радовиш Герасим Конзулов објави дека 13 ученици од социјално ранливи семејства добија таблети за следење на наставата од далечина. Таблетите...

Општина Радовиш планира нови истражувања на термалните води кај Раклиш, се изготвува проект

Во првата половина од ова година се очекува да биде готова проектната документација за истражување на локалитетот ,,топла вода,, кај радовишко Раклиш за да...

Асфалтиран патот до месноста Добра на Плачковица каде општина Радовиш планира простор за кампови

Деновиве заврши  асфалтирањето на патниот правец од хотелот ,,Бел Камен’’ до месноста ,,Добра’’ на планината Плачковица над Радовиш, со што се отвора простор и...

Во Јаргулица се градат три улици со фекална канализација, општина Радовиш инвестира 98 илјади евра

Деновиве во населеното место Јаргулица-општина Радовиш почнаа работите за изградба на три улици со фекална канализација. Станува збор за улици во вкупна  должина од...

Сообраќајот од Струмица и Радовиш кон Скопје, времено ќе се пренасочи низ Штип заради завршување на експресниот пат (видео)

Сообраќајот на патничките и товарните возила од Струмица и Радовиш кон Скопје времено ќе се пренасочи низ Штип заради изградба на мост на реката...

Општина Радовиш ќе стипендира 24 ученици кои ќе добиваат по 2500 и 3000 денари 9 месеци

Општина Радовиш и ова година ќе стипендира основци и средношколци кои имаат одредени таленти, покажуваат резултати и се најдобро рангирани во своите училишни средини....

Радовиш добива ново улично со ЛЕД светилки, ќе бидат заменети сите сијалични места во градот и населените места

Во општина Радовиш почна замената на старите улични со нови енергетски ЛЕД светилки со што ова општина ќе добие енергетско ефикасно улично осветлување. Екипи...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во петок во Гевгелија – конференција за тинејџери за да се...

Во петок во Домот на културата во Гевгелија со почеток во 12 часот ќе се одржи конференција за тинејџери, на која директно младите ќе...