дома тагови Герасим Конзулов

таг: Герасим Конзулов

Четири кандидати за градоначалник на Радовиш и три за Конче – во двете општини пријавени по 6 советнички листи

Според информациите од ОИК Радовиш до 24 часот на 11 септември, имаат примено четири пријави за кандидати за градоначалници на Општина Радовиш и шест...

Радовиш ќе го гради локалниот пат покрај Радовишка река, одобрени се 23 милиони денари

Градоначалникот Герасим Конзулов го потпиша договорот за одобрување на средствата во износ од 23 милиони денари со кој ќе се гради локалниот пат покрај Радовишка...

Обновен коловозот кај Покрајчево од мостот на Радовишка река до магистралниот пат, оштетуван во три поплави

Градоначалникот на Радовиш Герасим Конзулов на ФБ  објави дека е обновен е коловозот кај селото Покрајчево  од мостот на Радовишка река кон регионалниот пат...

Ставен во функција Паркот на пријателство во Радовиш со поддршка на ТИКА

Денес имав чест заедно со амбасадорот на Република Турција, Хасан Мехмет Секизќок да го пуштам во употреба новоизградениот "Парк на пријателството" во спомена на...

Турција ќе даде поддршка за проекти од земјоделството и руралниот туризам, кажа амбасадорот Секизќок на средбата со Конзулов

Градоначалникот Герасим Конзулов денеска ги прими амбасадорот на Република Турција во земјава, Хасан Мехмет Секизќок и програмски координатор на Турската агенција за соработка и...

ОПШТИНСКА ПОДДРШКА ЗА ПРОЕКТОТ: ,,МЛАДИТЕ – КРЕАТОРИ НА НАШАТА ИДНИНА’’

Општина Радовиш го поддржа проектот,,Младите – креатори на нашата иднина’’ што го спроведува Здружението на деца бегалци и нивни потомоци ,, Т’га за југ’’. Во...

Конзулов: По 4 децении за првпат се изврши целосна санација на патот од Радовиш кон Плачковица (фото)

Градоначалникот на Радовиш Герасим Конзулов информираше дека заврши обновата на патниот правец кон планината Плачковица. Овие денови завршена е и последната делница од овојпатен...

Се обновува коловозот оштетен од три поплави кај радовишко Јаргулица и Покрајчево (видео)

После 13 години обновен е оштетениот дел од коловозот покрај мостот на Радовишка река кај Јаргулица. Првиот човек на општина Радовиш Герасим Конзулов објави...

Булеварот Александар Македонски во Радовиш добива велосипедска пешачка патека

Градоначалникот на Радовиш попладнево на својата официјална ФБ стрна објави дека стартуваше асфалтирањето на велосипедската и пешачка патека на булеварот Александар Македонски. Станува збор...

Патот од Радовиш кон Плачковица целосно асфалтиран и се отвора можност за интензивирање на туризмот

Екипи на "Македонија пат" денеска ја асфалтира последната делница од осум километри од патниот правец од Радовиш кон планината Плачковица со која целосно се...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Постигнат договор за откупната цена на компирот – блокада на патот...

Земјоделците од населените места Иловица и Штука, ги отстранија блокадите кон населените места откако денеска во соработка со дополнителниот заменик министер за земјоделство Цветан...