дома тагови Богданци

таг: Богданци

Влатко Сапламаев од Богданци освојува музички хоризонти и ја „сади“ љубовта за пијано кај децата !

Можеш повеќе да направиш ако не очекуваш ништо, но тоа не значи дека човек не треба да сонува. Ова е мотото што го движи музичарот...

Ансамблот Мегдан од Богданци отвори секција во Дојран за да младите го учат и негуваат македонскиот фолклор !

Фолклорниот ансамбл „Мегдан“ од Богданци отвори своја фолклорна секција во Дојран со цел да понуди можност младите од ова Општина да се запознаат преку...

Ансамблот „Мегдан“ од Богданци ќе го престави македонскиот изворeн фолклор на Фестивал во Португалија !

Фолклорниот ансамбл за традиционална музика и игри „Мегдан“ од Богданци од 31 јули до 6 август ќе биде дел од Меѓународното фолклорно биенале на...

Протест во Богданци оти со изградба на одводниот канал кај обиколницата ќе немаат пристап до имотите (фото)

Новото сообраќајно решение на обиколницата кај Богданци ќе го затвори пристапот на земјоделците до обработливите површини но и до стопанските дворови на неколку фирми. ...

За 40 месеци треба да се замени целата водоводна мрежа во Богданци од 54 км за квалитетно водоснабдување на...

За рок од 40 месеци треба Богданци да добие целосно нова дистрибутивна водоводна мрежа со која жителите на овој општински центар ќе добијат квалитетна...

Во Богданци ќе има Фестивал на диви смокви – ќе се прави и дегустира слатко со три часа забава...

Во организација на Slow Food - Македонија и Здружението ,,Еко Росалес“ од Богданци во недела  во градскиот парк Богданци ќе се приготвува слатко од...

Наталија Данаилова од Богданци со нова песна – „Небо диво“ која носи брз ритам, среќа, радост….(ВИДЕО)

Наталија Данаилова од Богданци својот нов сингл за кој изработи и видео запис. Станува збор за песната „Небо диво“ за која Весна Малинова ја...

Во Богданци и Дојран се спроведува проект за одржливо управување со отпад од електрична и електронска опрема

Здружението за развој, едукација и еколошка етика – ПОЛИМАТ 13 од Богданци  го спроведува проектот „Одржливо управување со електронски отпад – сервис за поправка...

Склучен договор за реконструкција на системот за водоснабдување во Богданци во вредност од околу 4 милиони евра

Пред Нова година, Министерството за животна средина склучи договор со фирмата ,,Конструктор'' од Скопје за реконструкција на системот за водоснабдување во Богданци. Станува збор...

Ќе се пошумува опожарениот дел кај брана Паљурци – планирани 20 илјади парчиња чемперс и багрем

Општина Богданци во соработка со шумското стопанство утре ќе спроведе акција за пошумување на опожарениот дел кај брана Паљурци од минатата година кога изогреа...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Сообраќајка меѓу две товарни возила кај Гевгелија – возачот на едниот...

Денеска (03.07.2024) во 00.30 часот во Полициската станица во Гевгелија било пријавено дека на автопатот од клучка Гевгелија кон Граничниот премин Богородица се случила...