дома тагови Богданци

таг: Богданци

Општина Богданци ќе дава субвенции од 300 денари месечно за потрошена вода на лица од социјален ризик

Општина Богданци ќе  субвенционира трошоци за комунални услуги на граѓаните од ова општина кои се изложени на социјални ризици, конкретно ќе дава субвенции од ...

Колку земале советниците на општините од Југоистокот како месечен паушал во 2019 – истражување на ЦГК

Центарот за граѓански комуникации од Скопје деновиве објави истражување за надоместоците на советниците на општините во земјава за 2019 година. Според нив месечните паушали...

Гевгелиската болница се заблагодари за донациите со кои набави опрема и апарати – Еве кои се донираа од Гевгелија,...

,,Пријатно не изненади високата свест на општествена одговорност кај институциите и фирмите но и физичките лица од Гевгелија, Богданци и Дојран кои донираа изминатава...

,,Changemakers4all’’ од Гевгелија со донации во 4 институции во Гевгелија и Богданци ја завршува ова година

Здружението ,,Changemakers4all’’ од Гевгелија со донации во Гевгелија и Богданци ја завршува ова 2020 година која смета дека треба набргу да се заборави со...

Само 14 фармери од Југоистокот добија поддршка од државата до 20 000 евра за млад земјоделец

Само 14 земјоделци на возраст до 40 години од Југоистокот добија финасиска поддршка од државата до 20 илјади евра од Мерката 113 ,, Поддршка...

Кои се проекти ќе се финансираат од парите на ТАВ во општините од Југоистокот кои ќе поделат 4 милиони...

Речиси 4 милиони евра се обезбедени за реализација на проекти со кои десетте општини од Југоистокот аплицираа до Владата за средствата од ТАВ со...

Фирми и институции од Гевгелија, Богданци и Дојран обезбедија медицинска опрема од 25 илјади евра за болницата во Гевгелија

Општина Гевгелија на својата веб страна објави дека во изминатиот период голем број фирми од ова општина но и од соседните Богданци и Дојран...

Од понеделник Богданци со нов режим на сообраќај, неколку улици стануваат еднонасочни

Општина Богданци на својата веб страна објави дека од понеделник во општинскиот центар Богданци ќе има нов режим на сообраќај, бидејки неколку улици ќе...

Полимат 13 доби ,,Архус столче’’ во Советот на Богданци која е прва во земјава што за еко одлуки вклучи...

Советот на општина Богданци  донесе одлука за вклучување и учество на граѓанскиот сектор при донесување одлуки од областа на заштита на животната средина, конкретно...

СОУ ,,Богданци’’ со победничка креација на „Трешн Фешн 2020“ – наградени средношколци и од Струмица и Радовиш (видео)

Во конкуренција на екипи од 14 средни училишта од земјава, тимот на СОУ,,Богданци’’ од Богданци составен од ученичките Стефанија Ангова, Цветанка Атанасова и Габриела...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Опасни вируси претставени како подметнати отрови од фармацевтските компании

Коронавирусот не е отров, како што се тврди во постот. СЗО соопшти дека новиот коронавирус е идентификуван од кинеските власти на 7 јануари 2020...