Џио Струмица без конкуренција, се поблиску да ја одбрани титулата !

Актуелниот Шампион Џио Струмица го надигра и второпласираниот тим на Универзитет Тетово и се поблиску е да ја одбрани титулата од лидерската позиција. Судејки...

Кој ќе го добие третото фудбалско соочување, Беласица и Академија Пандев во недела на Младост

Во недела на стадионот Младост, двата струмички прволигаши Беласица и Академија Пандев ќе го одиграт третиот меѓусебен натпревар од ова сезона. Во првите два...

Околу 1500 дечиња ќе се натпреваруваат на Пандев КУП 2019 во Струмица и Дојран

Вкупно 74 екипи од Македонија, Бугарија, Србија и Романија  ќе земат учство на  вториот по ред „Пандев Куп 2019“ кој утре стартува за фудбалерите...

Во Струмица се скицира и ќе се гради патека за мотокрос трки за Светски шампионат

Првиот човек на Мотоциклистичката федерација Зоран Трајковски и Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски потпишале  меморандум за соработка со кој се планира изградба на мотокрос...

Ниту засилената Шутова со бразилци и срби, не може да и парира на одбојкарска Струмица

Одобјкарите на Џио Струмица забележаа победа против кичевска Шутова која во змискиот преоден рок донесе дури пет засилувања и тоа од Бразил, Србија и...

Пандевци убедливи, синобелите ремизираа – почна пролетниот дел од фудбалскиот шампионат

Фудбалерите на Академија Пандев ја забележаа десетататa првенствена победа откако денес на стадионот Младост со 3:0 ја надиграа Македонија ГП на стартот на пролетниот...

Заради автобуската несреќа, по барање на КК Гостивар – Купот во Гевгелија презакажан во април

По барањето на Гостивар за одложување на Купот на Македонија кој требаше да се одржи престојниот викенд, откако еден нивен член го загуби животот...

Беласица ги промовираше петте засилувања но и Хаџиевски како спортски директор

Струмичка Беласица денеска и официјално ги промовираше петте засилувања за пролетниот дел од сезоната. Душан Савиќ, Марио Маслаќ, Матеус Оливеира Да Силва, Мартин Мирчевски и...

Кукуш во Турново очаен, пандевци против лавовите на Младост во Струмица

Во недела стартува пролетниот дел од прволгиашкито фудбалски шампионат на Македонија. Тимот на Академија Пандев пролетната сезона  нема да ја  започне на стадионот Кукуш...

Цицмиловиќ го тестираше Денковски кој е пред потпис за Беласица

Сратегот на струмичките сино бели Раде Цицмиловиќ на контролката со Кит Го го тестираше Христијан Денковски поранешниот младински репрезентативец на Македонија. За Беласица, Денковски...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Одбојкарки од Струмица ќе ги бранат боите на Македонија на турнир...

Три девојчиња од Струмица се дел од македонската одбојкарска селекција до 16 години (генерација 2006 и помлади) која од утре до сабота ќе учествува...