Струмичанецот Димитар Пандев сериозно чука на вратите на НБА, стави потпис и ќе игра во силната NCAA колеџ лига...

Македонскиот младински кошаркарски репрезентативец, струмичанецот Димитар Пандев кој цели 8 години етапно ја гради својата кошаркарска кариера надвор од земјава, стави потпис за најдобрата...

Подигната табла со имиња на сите 200 спортисти кои ги дала населбата Бабјак-Чифлик од Струмица (фото)

На иницијатива на неколку струмичани кои директно или индиректно биле поврзани со струмичкиот спорт, на кружниот тек кај ,,Бурчо’’ кој своевремено бил земјен спортски...

Пандевци го донесоа првото летно засилување а закажаа и четири пријателски меча за новата сезона

Академија Пандев објави дека го реализираше првото летно засилување. Станува збор за Никола Серафимов, македонскиот младински репрезентативец кој доаѓа од чешкиот клуб Јихлава Височина, а...

Беласица договори пет меча на кои ќе ја темпира формата за Прва лига, ги објави ривалите и термините

Струмичките сино бели го објавија распоредот на контролните средби за новата првенствена сезона каде повторно се враќа во елитата. ФК Беласица на својата официјална...

Струмичанецот Спасе Стојанов освен во Кати стана Државен првак и во Фукуго – докторантот по фармација успеси реди...

Членот на КК Шихан од Струмица Спасе Стојанов кој докторира по фарамацевтски науки во Словенија стана шампион и во дисциплината Фукуго на онлајн државното...

Филип Маџунков се сели во Германија, потпиша договор со бундеслигашот Битерфелд Волфен

Македонскиот одбојкарски репрезентативец, струмичанецот Филип Маџунков следната првенствена сезона ќе ги брани боите на германскиот одбојкарски тим ,,Битерфелд Волфен’’ дознава Дрнка.МК. Според потпишаниот договор,...

Македонскиот титан Љафтов уште една сезона во Бугарија, со сопругата Ана уживаат во убавините на земјава (фото)

Македонскиот одбојкарски репрезентативец, струмичанецот Александар Љафтов во Хебер Пазарџик останува уште една сезона. Бугарскиот клуб објави дека ,,Титанот од Македонија останува - Пазарџик го...

Моите блиски и сакани ми даваат енергија за нови успеси, вели Никола Ѓоргиев кој повторно се враќа во Турција...

Струмичкиот интернационалец и капитенот на македонската одбојкарска репрезентација Никола Ѓоргиев се сели во Турција каде следната првенствена сезона ќе биде дел од тамошниот прволигаш...

Беласица се засилува за елитата, по бразилецот Да Силва сино белиот дрес го облекува и Тафа

Струмичка Беласица деновиве донесе две квалитетни засилувања за Првата лига каде по пауза од една сезона се враќа. Минатата недела во своите редови го...

Ване Милков ќе ја води Беласица и во Првата лига – Ќе дадеме се од себе ,,синобелите’’ да останат...

Струмичка Беласица во Првата фудбалска лига ќе ја предводи досегашниот шеф на стручниот штаб Ване Милков. Ова го објави повратникот во елитата ФК Беласица...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Струмичанецот Димитар Пандев сериозно чука на вратите на НБА, стави потпис...

Македонскиот младински кошаркарски репрезентативец, струмичанецот Димитар Пандев кој цели 8 години етапно ја гради својата кошаркарска кариера надвор од земјава, стави потпис за најдобрата...