Џио со победа на гостувањето кај грчкиот прволигаш Елпис во Солун, пред стартот контролка и со Ерзени од Албанија

Актуелниот носител на двојната круна од минатата сезона, ОК Џио Струмица денеска одигра пријателски меч со грчкиот прволигаш Елпис Ампелокипон во Солун, каде забележа...

Спортските клубови од Југоистокот повторно добија ваучери, АМС објави листа кој, колку добива

Агенцијата за млади и спорт го објави списокот со  ваучерите за спортските клубови за ова 2020 година како можност за добивање средства од фирмите,...

Академија Пандев пред стартот на пролетниот дел од сезоната ангажираше нов напаѓач, Крстовски го отстапи на Работнички

Тимот на Академија Пандев од Струмица донесе уште едно засилување со кое се очекува значително да ја подобри реализацијата во пролетниот дел од првенството....

Дури 14 медали освоија младите струмички кикбоскери на Европскиот Куп во Хрватска (фото)

Младите кикбоскери на Тим Зоран од Струмица на Европскиот КУП ,,Карловац Опен 2020'' во Хрватска освоија дури 14 медали. Речиси сите девет учесници се...

KK Струмица славеше на дербито во Скопје против Феникс со звукот на сирената и го осигури второто место во...

Одличното второ полувреме и присебноста на Абрашев во последната секунда им донесоа победа на кошаркарите на Струмица на тешкото гостување во Скопје во дерби...

Струмички Астраион во Дојран ја темпира формата за пролетниот дел, амбициите им се борба за влез во Супер лигата...

Ракометарите на струмички ,,Астраион’’ повеќе од половина месец тренираат и се подготвуваат за пролетниот дел од прволигашкиот шампионат, во кој ќе атакуваат за плејофот...

Познати противниците на македонските одбојкари за нов настап на Европско првенство, добија лесна група

Македонската одбојкарска селекција ги доби противниците за пласман на Европското првенство догодина кое ќе се одржи во Полска, Чешка, Естонија и Финска. Четата на...

КБК ,,Тим Зоран’’ од Струмица на Европски Куп во Хрватска, Спасов очекува медали од кикбокс надежите

Кикбоксери од клубот „Тим Зоран“ од Струмица ќе ја преставуваат Македонија на Европскиот Куп „Карловац Опен 2020“ каде ќе земат учество околу 2000 млади натпреварувачи...

Беласица моќно против Тиквеш од Кавадарци во контролен натпревар во Струмица

По дуелите со Плачковица од Радовиш и Кит Го од Пехчево, струмичка Беласица денеска на стадионот Благој Истатов го одигра третиот контролен натпревар во...

Шихан од Струмица прогласен за најдобар карате клуб во младинска конкуренција, Василев за тренер а Есадов за најдобар каратист...

Карате клубот ,,Шихан’’ од Струмица ги понесе сите награди во младинска конкуренција од страна на Македонската карате федерација за минатата 2019 година. На денешното...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Друштвото ,,Пирок“ и вредните македонки на забавата во Паерн Швајцарија, собираа...

Голем број македонци се собраа на хуманитарната забава што Македонското добротворно друштво ,,Пирок’’ ја организираше во Паерн Швајцарија минатиот викенд за двојниот празник Св....