Таневски: На зелениот терен ќе бидеме подобар противник од секого па и од Беласица

Дрнка.МК: Стартува новата првенствена сезона. Колку Академија Пандев е подготвена и што може да се очекува во првиот меч со Пелистер, бидејки според препораките...

Милков: Опстанокот во Првата лига ќе ни биде императив, зелениот терен ќе каже кој е подобар

Дрнка.МК: Повратникот во елитата дали е максимално подготвен за стартот на првенството со Силекс и дали е хендикеп што ќе се игра без публика Милков: Подготвени...

Пред стартот на новата сезона, Академија Пандев донесе уште двајца репрезентативци

Пред неделниот старт на новото фудбалско првенство, Академија Пандев промовираше две нови засилувања со кои се очекува во новата сезона Академијата на Горан Пандев...

Градоначалникот на турски Инегол Алпер Табан, струмичанецот Ѓоргиев го најави како скапоцен одбојкар и нова вредност на градот и...

Никола Ѓоргиев и официјално стана дел од турскиот одбојкарски прволигаш Инего Беледиеспор со кого потпиша едногодишен догвоор. Првиот човек на клубот кој паралелно е...

Играчите на КК Струмица го уредија кошаркарското игралиште во училиштето Сандо Масев во Струмица

Струмичкиот кошаркарски вотролигаш деновиве се вклучи во акцијата на општина Струмица  за уредување на спортсктие терени и игралишта при што на нивна иницијатива се...

Време е да создадеме европски клуб, вели блокерот Ристо Николов кој потпиша уште една сезона во Џио Струмица

Струмичкиот одбојкарски прволигаш ,,Џио Струмица’’ во своите редови за следната натпреварувачка сезона го задржа средниот блокер и член на македонската одбојкарска репрезентација-Ристо Николов. Ова...

Објавен распоредот за мечевите од Првата фудбалска лига – кога ќе има соочувања меѓу А. Пандев и Беласица ?

Двата струмички фудбалски прволигаши Академија Пандев и Беласица во новата натпреварувачка сезона во Првата лига ќе се соочат на 1 ноември во рамките на...

Горан Пандев полни 37 години а коментаторката Бартоло му ги избра трите ТОП гола за Џенова (видео)

Горан Пандев ,,растура’’ ова сезона во дресот на Џенова. Постигна 9 голови и тој во моментов е најдобриот стрелец во таборот на Џенова. Пандев...

Што велат суперлигашите од Југоистокот Астраион, Младост и Радовиш за противниците и што очекуваат во новата сезона

Трите ракометни суперлигаши од Југоистокот искусниот Радовиш и новајлиите Астраион од Струмица и Младост од Богданци вчера дознаа во кои групи ќе играат следната...

Доаѓањето на Милев во Џио и желбата заедно да играме до нови титули за Струмица, беа пресудни што се...

По една сезона престој во скопски Вардар, Васе Михаилов повторно се враќа во својот матичен клуб Џио Струмица. По Владо Милев и тој потпиша...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Пет фудбалерки на Тиверија позитивни на ковид-19 и нема да играат...

Седум фудбалерки од македонската женска репрезентација добија позитивни резултати од првиот скрининг тест на вирусот Ковид-19. Без никакви симптоми на Ковид-19 во самоизолација се...