Хитот на Гоце Арнаудов ,,Злато си ми ти’’ во интерпретација на Живко Донев (видео)

Струмичкиот пејач Живко Динев, некогашен член на „Браво Бенд“, сними видео со преработка на познатиот хит на Гоце Арнаудов - „Злато си ми ти“...

Летниот ,,Д Фестивал’’ годинава од 12 до 14 јули на познатата локација во Дојран

Датумот за новиот „Д Фестивал“ е закажан. Ќе се случува од 12 до 14 јули, на добро познатата локација во Дојран. „Д Фестивал“ е...

После мене која ќе љубиш – нов сингл на Стојне Николова заедно со Џамбо (видео)

Струмичката фолкерка Стојне Николова деновиве го промовираше нејзиното ново музичко остварување. Станува збор за песната насловена „После мене“ која беше презентирана на новата Зона М1 продукција Музиката и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Драгана од Струмица повторно блесна во ,,Ѕвездите на Гранд“, ги доби...

Младата Драгана Костова од Струмица ги освои симпатиите на жирито од балканското музичко шоу ,,Ѕвездите на Гранд’’ и со шест гласа се пласираше во...