Студиото „Visage“ од Струмица на нова локација и со нови третмани за поубав изглед и негувана и здрава кожа...

Козметичкото студио „Visage“ од Струмица од неодамна се пресели во нови простории а паралелно ја проширува и палетата на услуги за сегашните и идните...

Откријте ги мистериите на Беласица – викендов ВК ,,Актив” организира дводневна планинска тура со многу возбудувања !

Викендов ВК ,,Актив’’ од Струмица ја организира традиционалната планинска вело тура ,,Мистериите на Беласица’’ која е посветена за сите љубители на природата, планинарството, планинскиот...

Во чест на Кире Велков, во Струмица се одржа силен пингпонгарски турнир со над 100 учесника (фото)

Во организација на ППК Астраион Мега Спин а во соработка со Пинг понгарската федерација на Македонија викендов во Струмица се одржа вториот меморијален турнир...

Во Струмица Фестивал на детски песни ,,ЈОЈО’’ – дечињата ќе повикат на другарство, љубов, почитување и повеќе детски игри

Десетина дечиња од струмичко на возраст од 5 до 12 години ќе запеат на шестото издание на детскиот музички фестивал ,,ЈОЈО’’ што ќе се...

УГД на студиските програми во Струмица, Гевгелија и Радовиш во прва година ќе прими 640 студенти

Штипскиот Универзитет ,,Гоце Делчев’’ го објави конкурсот за упис во прва година за следната академска година а на дисперзираните студии во Струмица, Радовиш и...

Изградена патеката до третиот водопад кај Габрово каде има и пештера a просторот уреден со мостови и летниковци (видео)

Со средства од АФПРЗ во висина од околу 120 илјади евра, општина Струмица го реализираше проектот ,,Доуредување и реконструкција на пристапната пешачка патека до...

1000 јавори ќе бидат засадени на Чам Чифлик над Струмица, Комуналец ја почна акцијата (фото)

Илјада јавори се планира да бидат засадени на локалитетот ,,Чам Чифлик’’ над градот Струмица. Веста ја објави струмички Комуналец кој информираше дека во рамките...

Велосипедисти и планинари викендов ќе ги истражуваат убавините и мистериите на Беласица по патека долга 44 километри

Викендов во организација на Велосипедскиот клуб ,, Актив ’’ од Струмица а во рамките на годинашново издание на СОФ 2019 ќе се одржи велосипедската...

“GetExitEd“ забавата во Струмица на 7 септември, и годинава познати музички имиња и бесплатен влез !

И годинава ќе се одржи “GetExitEd“ настан во Струмица. Така најави првиот човек на Струмица Костадин Костадинов на својот  ФБ профил, откако денеска со...

Во Струмица годинава ќе има карневал но со локални учесници

Годинава ќе се одржи струмичкиот карневал. Вака одлучил организациониот одбор откако две години не се одржуваше ова манифестација со илјадници посетители заради пандемијата со...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Оглас: Се продава стан во Струмица на улица „Кољо Орцев“...

Се продава стан на улица „Кољо Орцев“ бр 8  во Струмица со имотен лист бр 54714. Станува збор за стан бр 1 со стамбен...