ЈЗУ Здравствен дом Струмица со одлука на министерот за здравство доби нов директор !

Со одлука на Министерството за здравство ЈЗУ Здравствен дом Струмица доби нов директор. На оваa функција е поставен д-р Милан Гудев специјалист по спортска...

Откриени малолетници после полноќ во угостителски објект во Струмица, ќе има пријава

На 08.12.2023 година од страна на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица била извршена контрола во угостителски објекти на подрачјето на Струмица. ,,Притоа,...

За празникот „Св.15“ два дена ќе има посебен режим на сообраќај на четири улици во Струмица !

Се известуваат сите граѓани дека на ден 10.12.2023 (недела) и на ден 11.12.2023 (понеделник), поради чествувањето на Празникот на градот Св. Петнаесет Тивериополски свештеномаченици,...

СВР Струмица со превентивна акција – возачите да носат зимска опрема во спротивно казна од 45 евра

Отсекот за превенција при СВР Струмица во рамки на проектот „Биди подготвен за безбедно патување во зима“ денеска реализираше превентивна акција со која возачите...

На едно исечено засадуваме 10 нови дрвја, вели Костадинов кој со младите струмичани засадија 150 дрвца долж булеварите (фото)

На иницијатива на младите средношколци од Струмица предовени од Каја и Филип кои реагира на сечата на дрвцата заради изградба на велосипедската патека, денеска...

Во Струмица стапуваат на сила мерките за надминат праг на аерозагадување – два дена високи концентрации на ПМ10 честички

Во Струмица стапуваат на сила мерките за справување со загадувањето на амбиенталниот воздух бидејки два дена мерните станици покажуваат високи концентрации ПМ 10 честички...

Младите од струмичко поставија кутии за донации за Стефан Таушанов низ повеќе локали

Пријатели и другари на струмичанецот Стефан Таушанов, кај кого е дијагностицирана лимфоцитна леукемија и се лекува во Велика Британија, низ повеќе локали во струмичко...

Хотелот ,,Термал Лукс и Спа“ кај Бања Банско со работа ќе почне пролетва, отворени се работни места за повеќе...

Хотелот ,, Термал Лукс и Спа’’ кај Бања Банско Струмица ќе биде ставен во функција во првите месеци од оваа пролет, најавија од менаџментот...

Во Струмица ,,Убави сме, свои сме”, 26 деца со попречености во улога на манекени со порака – Секој...

Секој е убав на свој начин. Ова е пораката на младите со попречености кои беа дел од седмата по ред манифестација ,,Убави сме, свои сме”...

Како ќе изгледа новиот хотел „Термал Лукс и Спа“ на Подгорски Ан кај Бања Банско Струмица (фото/видео)

Во рамките на Проектот за локална и регионална конкурентност, периодов фирмата ,,Подгорски Ан’’ од Колешино интензивно работи на реконструкција на руинираниот хотел кој го...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Александар Стојанов поставен за прв тренер на ФК Беласица откако замина...

Откако Васе Беќаров и ФК Беласица спогодбено се разделија на едно коло пред крајот на есенската полуетапа, управата на клубот донесе одлука на клупата...