Хотелот ,,Термал Лукс и Спа“ кај Бања Банско со работа ќе почне пролетва, отворени се работни места за повеќе...

Хотелот ,, Термал Лукс и Спа’’ кај Бања Банско Струмица ќе биде ставен во функција во првите месеци од оваа пролет, најавија од менаџментот...

Едно лице загина откако патничко возило БМВ излета кај Габровските водопади други три се повредени

Попладнево во Габрово струмичко излетало патничко моторно возило марка БМВ со четири патника . Незгодата се случила околу 17 часот при што морала да...

Околу 7,3 милиони евра од заемот од Светска Банка се алоцирани за општините од Југоистокот за локaлни патишта и...

Околу 7 милиони и 300 илјади евра ќе треба да добијат општините од Југоистокот за подобрување на патната инфраструктура од Проектот за поврзување на...

Како ќе изгледа новиот хотел „Термал Лукс и Спа“ на Подгорски Ан кај Бања Банско Струмица (фото/видео)

Во рамките на Проектот за локална и регионална конкурентност, периодов фирмата ,,Подгорски Ан’’ од Колешино интензивно работи на реконструкција на руинираниот хотел кој го...

Две жени од Струмица и Радовиш се повредни откако возило удрило во нив а возачот избегал

Две жени пешаци од Радовиш и Струмица се повредени откако во нив удрило патничко моторно возило а возачот по инцидентот избегал од местото на...

Струмичката полиција го откри и лиши од слобода лицето кое нападна девојка и полицаец

Струмичката полиција  информира дека го откри и лиши од слобода лицето кое завчера вечер нападнал 24 годишна девојка кај спротската сала Партизан во Струмица...

Трајче Серафимовски првпат скокна и го фати светиот крст од осветените води во Струмица ( фото и видео)

26 годишниот Трајче Серафимовски од Струмица имаше среќа при денешното фрлање по светиот крст во водите во Аквариус. Во конкуренција на 15 тина капачи,...

Во Струмица манијак нападнал жена и при обид да биде фатен, нападнал и полицаец

Синоќа околу 21 часот во струмичката полиција 24 годишната Д.М. од Струмица  пријавила дека околу 18.45 часот во близина на спортската сала „Партизан“ во...

МЗШВ издава земјиште во Струмица, Гевгелија, Валандово, Радовиш за кое земјоделците сметаат дека е слободно и сами ќе покренат...

Течат јавните повици на МЗШВ за издавање под закуп земјоделско земјиште во државна сопственост во општините Струмица, Валандово, Гевгелија и Радовиш за кои земјоделците...

Младите невработени струмичани добија Инфо пункт каде ќе имаат обуки и вештини за работа според потребите на бизнис секторот

Во рамките на проектот „Младите – клуч за иднината на бизнис секторот“ кој го реализираше  Центарот на заедницата на Струмица а во партнерство со ...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Николов најдобар спортист, ОК Џио екипа а Тренчовски тренер – Кој...

Одбојкарскиот репрезентативец и член на ОК Џио Струмица - Ристо Николов е избран за најдобар спортист на општина Струмица за минатата година додека неговиот...