Вработени во Општина Богданци и комуналното заедно со ученици и граѓани го чистеа фрлениот отпад кон локалната депонијата

Вработените во Општина Богданци предводени од градоначалникот Блаже Шапов заедно со членови од Советот, вработените од ЈП ,, Комунална Чистота'', средношколци од СОУ,, Богданци''...

До јануари патот Стојаково – Селемли треба да биде готов а за 2 месеци во Селемли асфалт на пет...

Општина Богданци во наредниот период ќе инвестира околу половина милион евра за подобрување на патната инфраструктура  од Стојаково до Селемли и во населеното место...

Фото и видео – Русалии од Секирник, Миравци, Богданци, Делчево ја презентираа изворната игра на бегалците од кукушко

Русалиите од Секирник општина Босилово  се единствените играорци кои ја негуваат културната историја на македонците од Кукушко. Тие се хумани мисионери кои со своите...

Викендов во центарот на Стојаково Богданци – ,,Гитаријада’’ со многу рок музика и забава

Вкупно осум рок бендови од земјава ќе земат учество на петтата по ред манифестација ,, Гитаријада 100јаково Фест’’ што ќе се одржи во центарот...

Уметници – графичари од цел Балкан на работилница во Богданци, графиките ќе се изложат на 2 септември во печатница...

Стартуваше 12 тото издание на меѓународната графичка работилница,, Софија'' во Богданци каде 14 уметници селектирани од државните ликовни академии од македонија, Белград и Нови...

Пожарот кај ветерниците кај Богданци ставен под контрола, екипи на шумското и комуналното сеуште на терен по вчерашната интервенција...

Пожарот кој избувна на локалитетот ,,Мамино'' во непосредна близина на ветерниците кај Богданци според последните информации е ставен под контрола. Како што информираше градоначалникот...

Есенва реконструкција на обиколницата кај Богданци и проширување на патот до Гевгелија, најави директорот на Државни патишта Китанов

Обиколницата кај Богданци ќе се реконструира а патот до Гевгелија ќе се проширува откако жителите од овој дел на државата собираа потписи и побараа...

Две лица тешко повредени во сообраќајка кај Стојаково откако со возило се забиле во приватен објект – итно пренесени...

Две лица се тешко повредени во сообраќајка кај Стојаково откако вчера во раните утрински часови со патничко моторно возило Голф изгубиле контрола и се...

Приведен жител од Стојаково кој со камион превезувал 79 мигранти кај Гевгелија

Во координирана акција, полицајците од станицата на ГП ,, Богородица'' заедно со полицајци од Унгарија,  кај Гевгелија сопреле камион во кој биле натоварени дури...

Општина Богданци изработува техничка документација за да се гради атмосферска канализација и се спречат поплави

Општина Богданци ја ангажираше ,,Хидро градежен инженеринг’’ за изработка на комплетна техничка документација за атмосферска канализација во општинскиот  центар.  На распишаната јавна набавка скопската...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Струмица, Гевгелија и Радовиш по 4 нови позитивни лица од...

Во последните 24 часа се направени 1397 тестирања, а регистрирани се 140 нови случаи на ковид-19. Како што објави министерството за здравство новите случаи...