Џио Струмица утре против Вардар тргнува по Шампионско финале за освојување на седмата титула

1298

Одбојкарите на Џио Струмица утре против скопски Вардар во салата Парк го почнуваат походот за пласман во финалната серија за освојување на нова Шампионска титула. Тимот на Џио Струмица како лидер во регуларниот дел во полуфиналната Плеј офф пресметка ќе игра со четвртопласираниот Вардар од Скопје. Струмичките сино бели против  скопските црвено црни ова сезона имаат само победи. Но сега со засилувањата кај Вардар, скопскиот тим ке се обиде да направи изненадување против момците на Кире Ричлиев кои неодамна го освоија КУПОТ

Тимот од ова полуфинална двојка што ќе стаса до две победи во мегусебните плеј офф пресметки обезбедува Шампионско финале. Во втората полуфинална двојка се среќаваат сребрениот од Купот тимот на Универзитет Тетово и кичевска Шутова.

Дуелот Џио Струмица-Вардар е закажан во 19 часот (8.05) во салата Парк. Со победа струмичани ќе се на чекор до финале за освојување на седмата Шампионска титула

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.