Шест пожарникари со две возила ја гаснеле цистерната што го блокираше патот Струмица – Радовиш

1228

Сообраќајот на регионалниот пат Струмица –Радовиш од 10:37 часот е нормализиран, информира АМСМ. Патот беше затворен за сообраќај во 09:45 часот поради опожарeна цистерна која превезувала 20 тони нафта.

Во пожарот бил зафатен задниот дел на камионот, кај гумата информираат од Центарот за управување со кризи.

Возилото се запалило на еден километар од селото Владиевци на патниот правец Струмица-Радовиш,а на терен излегле шест пожарникари и две противпожарни возила , додека четворица полицајци вршеле контрола на сообраќајот.

Поради инцидентот, патот Струмица-Радовиш беше затворен за сообраќај околу час и половина

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.