Четири лица се повредени од кои тројца од радовишко Ињево во сообраќајката што се случи на патот Радовиш – Штип

2699

Четири лица се тешко повредни во сообраќајката што се случи попладнево на патот Радовиш – Штип кај селото Лакавица информира МВР. Три лица се од радовишко Ињево кои биле во патничкото моторно возило Голф со радовишки регистарски ознаки но возачот на камионот со скопски регистарски ознаки

Според портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова несреќата се случила во 14:47 часот меѓу товарно моторно возило со скопски регистерски таблички управувано од 37 годишниот Т.Д. од Велес и автомобил марка „ голф“ со радовишки регистарски ознаки управуван од 46 годишниот Ж.К. од село Ињево, радовишко.

,,Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле возачите на камионот и автомобилот како и сопатниците во него 41 годишната Ј.К. и 19 годишната С.К. од радовишко Ињев,, информираше Панајотова

Сите повредени се пренесени во штипската болница. Како што информиравме за време на сообраќајката и увидот сообраќајот беше во прекин по што се нормализираше Сообраќајка на патот Радовиш – Штип, се судрија камион и патничко возило

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.