Финансиски портал објави кои фирми од Струмица имаат најголеми добивки и просeчни плати

1002

Под наслов ,, Развој на софтвер и лабараториска дијагностика и носат на Струмица до три пати поголема плата од проечната’’ порталот pari.com.mk  користејки ги податоците од бизнисмрежа.мк направиле анализа и објавија кои компании во Струмица во изминатите две години 2019 и 2020 година оставариле добивки и имаат високи просечни плати по работник.

Порталот повикувајки се на податоците од biznismreza.mk која преставува платформа со online деловни информации и база на податоци, пренесува колку се приходите на десетте компании за 2020 и 2019 та година, нивната добивка, бројот на вработени за овие две години но и колкава е нивната просечна плата по работник за минатата година

Целата информација може да се прочита  ТУКА

извор: pari.com.mk

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.