,,Убави сме, свои сме’’ повторно порачаа децата со попречености од модната ревија на здружението Вера во Струмица (фотогалерија)

3697

Здружението за поддршка и помош на лица со даунов синдром „Вера“ од Струмица, и годинава организираше модна ревија во која учествуваа 30 тина дечиња со попречености од целата држава. Придружувани од познати личности од јавниот и естрадниот живот, лицата носеа разновидни креации и упатуваа пораки дека и тие се дел од општеството и дека не треба да постојат различности

На модната ревија во хотелот Сириус во Струмица присуствуваа голем број граѓани и дечиња кои ја даваа поддршката на овие лица. Меѓу гостите беа и градоначалниците на Струмица и Валандово кои беа дел од модната ревија придружувајки лица на модната писта. Ревијата ја следеше и Зорица Заева сопругата на премиерот Зоран Заев која постојано ја поддржува ова манифестација на здружението Вера

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.