Три лица повредени откако со возило излетале од патот Струмица – Радовиш кај Владевци

5069

Попладнево околу 15 часот на магистралниот патен правец Струмица – Радовиш после населеното место Владевци се случила сообраќајка поради што патниот сообраќај се одвиваше во еден правец.

Според информациите портпаролката на СВР Струмица Александра Трајанова станува збор за патничко моторно возило кое излетало од коловозот  при што три лица се повредени – возач и двајца сопатници кои веднаш се префрлени во струмичката болница

Од СВР Струмица соопштија дека станува збор за возило марка „бе ем ве“со струмички регистарски ознаки. Полициски екипи се на терен и вршат увид кои треба да утврдат кои се причините за излетувањето на возилото при што три лица се повредени

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.