Три девојки држеле малолетничка во стан во Струмица и ја нападнале со остар предмет, објави МВР

3207

Три девојки од струмичко вчера се приведени во полициска станица во Струмица бидејќи затвориле и малтретирале малолетничка во стан, соопшти МВР. Една од приведените е малолетничка (17 години), додека другите две се возраст од 18 и 20 години. Полицијата ги привела синоќа откако настанот се случил претходната ноќ

,,На 03.09.2022 околу 18.00 часот во Струмица од полициски службеници од СВР Струмица приведени се 17 годишна малолетничка, С.Р.(18) и С.П.(20) од струмичко (сите три женски лица) откако било пријавено дека на 02.09.2022 околу 20.00 часот во стан во Струмица противправно ја држеле и физички и со употреба на остар предмет нападнале малолетничка од Струмица. По документирање на случајот ќе следат соодветни поднесоци,, соопшти МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.