Жител од Богданци тешко повреден откако синоќа изгубил контрола над мотоцикл и паднал

4645

Синоќа пред да стапи полицискиот час на улицата ,,Страшо Пинџур’’ во Богданци, 33 годишен жител се здобил со тешки телесни повреди откако изгубил контрола над мотоцикл марка Лифан 50 и паднал. Како што соопштуваат од МВР лицето веднаш било префрлено во гевгелиската болница каде му била укажана лекарска помош.

,, На 06.04.2020 во 20.45 часот било пријавено дека во Богданци, на ул.„Страшо Пинџур“, С.Г.(33) од Богданци, управувајќи мотоцикл „лифан 50“, со гевгелиски регистарски ознаки, изгубил контрола над мотоциклот и паднал. Во незгодата С.Г. се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Општата болница Гевгелија за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од ОВР Гевгелија’’, стои во известувањето од МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.