Средношколци од ,,Никола Карев” Струмица го разубавија дворот а го обновија и мебелот во службите (фото)

1633

Средношколци од СОУ ,,Никола Карев” од Струмица денеска го разубавија училишниот двор а го обновија и мебелот на стручно педагошката служба. Станува збор за ученици од  шумарско – дрвнопреработувачката струка кои за време на редовната пракса ги покажаа стекнатите вештини на дело. Изработија и ги бојадисаа клупите за седење во училишниот двор а изработија и плакари и бироа за службите во школото.

,,Кога теоријата се применува во пракса, водена од посветени професори,а извршена од вредни ученици, тогаш успехот не изостанува . Комплетно реновиран мебелот во канцеларијата на стручно-педагошката служба во нашето училиште за време на часовите по практична настава, на големо задоволство и на службата,а и на учениците кои секако се гордеат со своето дело. Уште еднаш БРАВО за нашите вредни момци од шумарско-дрвопрепработувачката струка ,, објавија од училиштето на својата ФБ страна

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.