Ристо Олумчев е најсреќниот крводарител во ОО Црвен крст – Гевгелија

176

Како што беше и најавено, на оваа крводарителска акција наменета за граѓаните од регионот ОО Црвен крст – Гевгелија додели таблет-компјутер обезбеден од G-Store Computers Гевгелија на еден крводарител. Најсреќниот крводарител кој стана добитник на наградата е Ристо Олумчев.

Организаторите упатија благодарност до крводарителите за учеството и придонесот во успешната реализација на крводарителската акција, како и до домаќинот ЈОУ Пионерски дом – Гевгелија за овозможувањето простор и G-Store Computерs Гевгелија за овозможената награда.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.