Почнуваат трите главни музички вечери од Струмица опен Фест 2019 – кој се ќе пее на струмичкиот плоштад

2224

На струмичкиот плоштад од вечерва почнуваат трите музички вечери кои ќе траат до раните утрински часови. Според програмата вечерва  пред писутните посетители ќе пеат легендарниот Жељко Самарџиќ, бугарката Гери Никол, бендот Brass Brothers”, Перо Христов кој одбележува  јубилеј-50 години кариера но и „Јупитер” со гости од музичкото шоу  „Никад није касно”

Утревечер на програмата се  Бени и Нон стоп и Дарио а главната ѕвезда е Северина која по втор пат настапува на Струмица опен фестивалот додека во недела на големата сцена на струмичкиот плоштад ќе настапат  „2 Бона”, Мирза Селимовиќ но и  Горан Бреговиќ и „Бијело дугме”.

 

 

.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.