Полицијата приведе двајца радовишани – кај нив пронашла пакувања со марихуана

144

На 26.04.202 во 21.50 часот во Радовиш полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода А.Т.(22) и Н.Д.(31), и двајцата од Радовиш. При преглед кај нив, кај А.Т. биле пронајдени две пакувања со марихуана.

Во просториите на полициската станица Радовиш бил извршен службен разговор со двете лица и за настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.