Полицијата кај Селемли приведе кумановец кој живеел во Богданци, кај него пронашле марихуана

3797

Полиција утрово во населеното место Селемли приведе 37 годишен жител од Куманово со живеалиште во Богданци бидејки при претрес кај него била пронајдена мариухана. Во соопштението на МВР не се наведува за колкава количина на марихуана станува збор, туку дека проритв него ќе биде поднесе соодветен поднесок откако ќе се комплетира целито случај

,,На 28.11.2020 во 03.00 часот во с.Селемли, општина Богданци, полициски службеници од Полициска станица за граничен премин и граничен надзор „Богородица“ го лишиле од слобода Г.А.(37) од Куманово, со живеалиште во Богданци, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. Тој бил приведен во Полициска станица Гевгелија и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок,, стои во соопштението од МВР

фото архива

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.