Пандевци ја смирија Ренова среде Тетово, Маронг и Мирчевски за нова победа (видео од головите)

469

Фудбалерите на Академија Пандев ја забележаа и деветатата првенствена победа во Шампионатот откако во гости ја совлада екипата на Ренова во Тетово со 2:1. Маронг и Мирчевски беа стрелци на головите за струмичкиот прволигаш кој покажа одлична партија и мудра игра на теренот недозволувајки му на домаќинот да наметен своја игра.

Академија Пандев се зацврсти на втората позиција зголемувајки ја разликата во однос на Ренова а ја стопи предноста на Шкупи на бод во пресрет на останатите дуели од 15 тото првенствено коло од Првата фудбалска лига на Македонија

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.