Нови рокади во сениорскиот состав на Академија Пандев пред заминувањето во Турција

361

Струмичкиот прволигаш Академија Пандев на својата официјална ФБ стана објави дека потпиша професионални договори за Иле Донов, Ване Крстевски и Васко Глигоров. Станува збор за фудбалери кои доаѓаат од младинските погони на клубот а на кои стручниот штаб може да смета на нив за првиот тим.

,, Денес прв професионален договор потпишаа Донов, Крстевски и Глигоров. Истите веќе тренираат со сениорскиот тим и се вклучени во тренажниот процес и контролните натпревари кои ќе ги одиграме на подготовките во Анталија,, објавија од ФК ,,Академија Пандев’’

Инаку Академија Пандев овој период предвремено ги раскина договорите со Давид Атанаскоски и Михаил Маневски кои со струмичкиот прволигаш беа ,,врзани’’ до летово.  Како што пренесуваат медиумите на бековската позиција  во Академија Пандев е Мите Цикарски..Пандевци задтуре заминуваат за Турција каде имаат договорено пет контролни средби

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.