Николче Стоилков кандидат на ВМРО ДПМНЕ за градоначалник на општина Ново Село

1928

Актуелниот претседател на ОК на ВМРО ДПМНЕ – Николче Стоилков  е кандидат за градоначалник на Ново Село од ова партија за претстојните градоначалнички избори во ова општина што ќе се одржат на 21 април.  Вака одлучи опозиционата ВМРО ДПМНЕ откако спикерот на Собранието Џафери, паралелно со претседателските, распиша и вонредени избори за Градоначалник во ова општина.

Стоилков има 34 години. Дипломирал на правниот факултет при Универзитетот Кирил и Методиј во Скопје, оженет и татко на две деца. Од 2009 тата година е вработен во Царинската управа а неколку години е претседател на Општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ во Ново Село

Викендов својот адут за Градоначалник го објави и владеачката СДСМ. Тие на престојните градоначалнички избори во Ново Село ќе трчат со екс градоначалникот и сопственикот на Колид –  Никола Андонов.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.