Младите од Џокер Фурка го освоија ,,Златниот Куп” во Грција – на пет меча постигнаа дури 17 гола

1716
Младите фудбалерчиња од клубот ,,Џокер” од Фурка -дојранско го освоија турнирот ,,Golden CUP” во Грција за фудбалери родени 2007 година откако забележаа победи и во последните два меча на овој турнир, што се одржа во Агиа Триада. Во полуфиналето, децата од Фурка со 4:0 го совладаа тимот на  ,,Pigassos Florinas” а во финалето беа подобри од вториот тим на ,,Appolon” со 4:1 
Стрелци на головите во полуфиналето и финалето како што потенцираше Кристијан Ристов биле Ристе Миленковиќ, Гоце Петрески и Филип Зајков кои постигнале по два гола додека Михаил Митрески и Илија Иванов реализирале по еден гол
,, Сите грци беа изненадени од нашата игра. Горди сме што се вративме со медал и скор од 17 постигнати гола на пет мечеви а само еден примен”, вели Кристијан Ристов тренерот на младите од Џокер од Фурка

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.