Младиот Стојче успешно ја помина првата операција, сега му се потребни средства за терапија за да застане на нозе

3474

Стојче Јовановски од Градашорци неодамна успешно е опериран во соседна Србија каде што го почна лекувањето за да застане на нозе. На младото момче сега му се потребни средства за пресадување на матични клетки и физикална терапија. Неговите најблиски апелираат за хуманост кај сите за да му се помогне и Стојче се избори во битката да прооди. Заради таа причина повторно се активирани броевите за донации информираа од неговото семејство кое упати благодарност до сите хумани луѓе што помогнале да се преброди првата пречка во неговото лекување

,,Сакаме да ја информираме јавноста дека има напредок кај нашиот син и брат, кој успешно ја помина првата операција, но сега ни се потребни средства за да го продолжиме лекувањето. Би сакале да упатиме благодарност до сите кои се со нас во битката за брат ми да застане на нозе. Сега ќе мора да се пресадуваат матични клетки но и да ја отпочне физикалната терапија во болницата ,,Global Care Surgery,, во Нови Сад’’, информираа од семејството кои апелираа на донации за лекување

21 годишниот Стојче Јовановски пред година дена се повреди во сообраќајка и веќе цела година се обидува да застане на нозе. Кај него се констатирани повреди  на рбетниот столб при што надежта да прооди се гледа во пресадување на матични клетки и физикална терпија во Нови Сад – Србија

Броеви за донации преку СМС на:

143-155 Телеком   143-488 ОНЕ/ВИП

На денарска трансакциска сметка број: 210-5017032477-84 НЛБ Банка, на име Стојче Јовановски.

За донирање од странство на девизна сметка:

Stojce Jovanovski   IBAN CODE: MK07210501703247784    SWIFT: TUTNMK22

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.