Министерот Спасовски ја посети реновираната полициска станица во Валандово за која се потрошени 3,1 милион денари

1164

Министерот за внатрешни Оливер Спасовски ја посети полициска станица во Валандово која се реновираше со средства на МВР во висина од  3,1 милиони денари. Како што кажа министерот со тоа се создадени услови за нормално функционирање на ова станица и подобри услови за работа на полициските службеници во Валандово

,,Се разбира сето тоа само со една единствена цел: воспоставување на квалитетни материјално-технички стандарди за работа на организационите единици при МВР, односно на сите полициски службеници. Впрочем, наша базична интенција беше и останува фактот дека напоредно со реформските процеси на безбедносниот сегмент ние мораме да ги унапредиме условите за работа на полициските службеници со што се унапредува ефикасноста и квалитетот на полициското работење“, рече министерот Спасовски.

На средбата со градоначалникот на Валандово Перо Костадинов беше потенцирана одличната соработка меѓу полицијата и локалната самоуправа, а се разговараше и за проекти кои треба да се реализираат во иднина, во интерес на граѓаните. Во рамки на одбележувањето на 6. Ноември, денот на ослободувањето на Валандово, делегација на МВР, предводена од министерот Спасовски, положи цвеќе пред споменикот на паднатите борци

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.