Едно лице потешко повредено откако со возило излетало на патот кон Петралинци-струмичко

1180
Синоќа на патниот правец Дабиле – Петралинци  излета патничко моторно возило при што возачот на возилото марка Фолксфаген пасат се здобил со потешки повреди, соопшти МВР. Возачот итно бил префрлен во струмичката болница а полицијата треба да ги утврди причините како и зошто излетало возилото на патот кон Петралинци
,,На 14.09.2020 во 21.20 часот било пријавено дека на регионалниот с.Дабиле – с.Петралинци, струмичко, патничко возило „фолксваген пасат“, со струмички регистарски ознаки, управувано од А.М.(22) од с.Старо Балдовци, струмичко, излетало од патот. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Струмица,,

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.