Едно лице загина откако патничко возило БМВ излета кај Габровските водопади други три се повредени

2934

Попладнево во Габрово струмичко излетало патничко моторно возило марка БМВ со четири патника . Незгодата се случила околу 17 часот при што морала да интервенира и струмичката противпожарна единица. Тие на својата ФБ фан страна објавија дека интервенирале со едно возило и шест пожарникари кои го обезбедиле возилото од евентуално опожарување со прекинување на електричниот напон.

Информацијата ја потврдија и од струмичката полицијата чии екипи излегле на терен за  расветлување на причините за излетување на возилото. Од таму информираат дека едно лице загинало а возачот на БМВ то и двајца сопатника се повредени

,,На 19.01.2020 година, околу 17,00 часот, кај м.в. Габровски Водопади, се случила сообраќајна незгода во која учествувало ПМВ БМВ со струмички регистарски таблички , управувано од В.М. (39) од с.Моноспитово.Во незгодата со теледни повреди се здобиле возачот и двајца сопатници од с.Мноспитово, додека сопатникот Д.Д (34) од с.Моноспитово од здобиените повреди починал во Медицински Центар Струмица. По овластување на јавен обвинител увид на лице место изврши убжвидна екипа од СВР-Струмица’’ стои во иформацијата од СВР Струмица

фото ТППЕ Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.