Во Струмица манијак нападнал жена и при обид да биде фатен, нападнал и полицаец

1219

Синоќа околу 21 часот во струмичката полиција 24 годишната Д.М. од Струмица  пријавила дека околу 18.45 часот во близина на спортската сала „Партизан“ во Струмица и се доближило едно лице и почнало да ја допира по телото, по што побегнало, стои во билтенот на МВР

Неколку часа подоцна или околу 22,45 часот полициски службеници од Полициската станица од Струмица  го препознале лицето на струмичкиот плоштад и при обид да го лишат од слобода, тој физички нападнал еден од полициските службеници и побегнал. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и расчистување на случајот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.