Во возило со гевгелиски ознаки кое излетало од патот пронајдени мигранти, возачот избегал

4631

На 19.03.2023 во 20.10 часот на автопатот А1, кај клучка Миравци–Демир Капија, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Михајлово дале знак за запирање на патничко возило „алфа ромео“ со гевгелиски регистарски ознаки, но возилото продолжило да се движи кон Неготино, соопшти МВР.

Околу 20.30 часот, во близина на клучка за с.Водоврати, возилото излетало од коловозот, по што возачот го напуштил местото. Полициски службеници извршиле преглед при што пронашле седум лица мигранти од Сирија, кои биле задржани за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.