Влатко Иљачев од Богданци победникот на Ново име, ја објави својата авторска балада ,,Кажи кој не раздели’’ (видео)

2475

Победникот на интернет платформата ,,Ново име’’ за февруарското издание – Влатко Иљачев од Богданци го промовираше својот најнов сингл насловен ,,Кажи кој не раздели’’. Станува збор за авторска балада која Иљачев ја има компонирано пред шест години но конечно дојде до реализација за промоција. Тврди дека песната побудува емоции кај секој што ќе ја слупне

,,Станува збор за песна напишана пред шест години. И музиката и текстот се мои. Таа е балада тажна која погодува во срце и мислам секој што ќе ја слушне ќе побуди емоции. Тоа за мене е најважно  музиката да допре до сите, да дозволат песната да ги понесе и да ги почуствуваат стихховите,, ни изјави за Дрнка.МК Иљачев

Тој беше победник на платфорамата ,,Ново име’’ за месец Февруари која има за цел да открива нови таленти во земјава.Иљачев ни изјави дека во наредниот период ќе објавува песна по песна но планира и албум со балади оти имал веќе напишано околу 30 песни од таков жанр. Најави и Youtube концерт во живо со песни од разни жанрови  кои ќе ги исполни со пијано

Еве како звучи баладата Кажи кој не раздели

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.