Влатко Иљачев од Богданци победи на платформата ,,Ново име’’, наградата ќе ја искористи да го сними првиот музички албум

3059

Музичарот Влатко Иљачев од Богданци освои најмногу гласови на веб платформата ,,Ново име’’ за месец февруари за што стана победник и добитник на паричната награда што ја обезедува групацијата Новоматик. Станува збор за натпреварување каде самоиницијативно се пријавуваат млади таленти а за кои се гласа преку интернет платформата ,,Ново име’’ . Станува збор талентирано момче кое има 27 години и се пријавил сосема случајно но неговите сограѓани и јавноста му дадоа ограомна поддршка и победи на ова натпреварување каде групацијата Новматик поддржува таленит

,, За платформата ,,Ново име’’ се пријавив случајно, бидејки нема што да изгубам а видов на ФБ. Ако успеам да победам бидејки се гласа преку интернет, средства ќе ги искористам за снимање на својот прв албум и да направам турнеја низ градовите во земјава доколку на публиката им се допаднат моите песни. Имам напишано точно 52 песни а уште 40 тина се недовршени. Сакам да пеам и публиката да ужива во моите песни,, изјави пред десетина дена за Дрнка.Мк Влатко Иљачев кој  од својата 16 година се занимава со музика и пеење а публиката го памети по музичкото шоу Идол a паралелно свири клавир и компонира.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.