Видео – Со грант од УНДП, Босилово ќе набавува метални контејнери за собирање отпад

1471

Преку проектот ,,Подобрување на општинските услуги’’ општина Босилово минатата година доби грант од UNDP во висина од 26.000 евра. Првиот човек на општина Василево  истакна дека средствата ќе бидат искористени за набавка на метални контејнери за собирање отпад од домаќинствата

Според најавите се планира да бидат набавени 145  контејнери кои ќе бидат распоредени во повеќето населени места со цел подобрување на условите за подигање на сметот од страна на комуналното претпријатие Огражден а се очекува и да се подигне нивото на заштитата на животната средина

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.